GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-04-2022 15:56   Güncelleme : 05-04-2022 18:04

Adıyaman Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Burcu Tekin Cömert’in 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı

Adıyaman Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Burcu Tekin Cömert, 5 Nisan Avukatlar Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Adıyaman Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Burcu Tekin Cömert’in 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı

Tüm avukatların gününü tebrik ederek, çalışma hayatlarında başarılar dileyen Cömert, Avukatlar tarafından yapılan savunmanın yargının temel unsurlarından biri olduğunu vurguladı.

Cömert Açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bir hukuk devleti olan ülkemizde insan hakları ve hukukun üstünlüğü esası içinde gerek bireylerin gerekse toplumun yasalarla belirlenmiş haklarının korunmasında avukatlar çok önemli bir kamu hizmeti yürütmektedirler. Toplumların huzurlu ve güvenli bir ortamda hayatlarını sürdürmelerinin temel şartlarından birisi de adaletin sağlanmasıdır. Demokratik hukuk devletinin ön koşulu olan İddia, Savunma ve Karar‘dan oluşan üç temel unsur üzerine kurulu yargının, temel ve vazgeçilmez unsurlarından biri olan savunma olmadan yargı bağımsızlığından söz edilemez. Avukatlarımız, üstlendikleri bu önemli görevle, adaletin sağlanmasına hizmet ettikleri gibi, vatandaşların devlete olan güvenlerini pekiştirmekte ve devlet-vatandaş ilişkilerinin düzenlenmesine önemli katkılarda bulunmaktadırlar. Bu vesile ile kamu vicdanının ve adaletin sağlanması, toplumsal ilişkilerde karşılaşılan sorunların giderilmesi için kurumlarımız ve vatandaşlarımız adına hassasiyetle görevlerini yerine getiren tüm meslektaşlarımın 5 Nisan Avukatlar Gününü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.”

AdminAdmin